Cesta za poznáním stromů s Gunhild von Kries

17-10-2014

19-10-2014

Zážitek z poznání různých kvalit dřevin
17. – 19. října 2014 v Bečkově, dům Yrmin

(okres Trutnov, 5 kilometrů od Bernartic)

Milí přátelé,

již delší dobu se zabývám kvalitou různých dřev, zkoumám, jak působí na lidskou duši, jaké dřevo je pro co vhodné, jak se chová při svém opracování nebo jak na mě působí různé stromy, když je pozoruji.

Protože vím, že takových badatelů je kolem mne více, poprosil jsem německou muzikoterapeutku Gunhild von Kries, jestli by byla ochotna věnovat tomuto vzácnému tématu víkendový seminář – pokud se však během víkendu dá alespoň částečně obsáhnout. Gunhild se poznáváním kvalit stromů zabývá již přes dvacet let, sama si vyrábí muzikoterapeutické nástroje, během jejichž tvoření je kvalitou dřevin inspirována. Zároveň je včelařkou a přemýšlí o tvarech úlů tak, aby se v něm včely cítily co nejlépe. Gunhild dává semináře po celém světě, v Čechách již několik let vyučuje muzikoterapii na pomaturitním studiu Akademie sociálního umění Tabor, kde před třemi lety založila samostatné studium muzikoterapie.

Marek Vodička.

Náš seminář se bude konat o víkendu 17. až 19. října na Bečkově v krásném a klidném prostředí Vraních hor, u Bernartic vokrese Trutnov. Jeho cena bude 2.700 Kč. Pro účastníky s omezenými finančními prostředky je možné požádat o slevu u pořadatele kurzu. Překlad bude zajištěn. Vceně semináře bude dřevo na řezbání, strava a ubytování na postelích pro 12 účastníků, větší počet může spát na karimatkách.

O náplni semináře se můžete dozvědět z pozvánky ve formátu pdf (206 kB) zde.

Vnímání různých kvalit dřev nasloucháním, čichem, pozorováním, zejména: jasan, třešeň, dub, jilm, javor, bříza, habr a dále lípa, hrušeň, švestka.

Opracování řezbářským nožem

Pozorování stromů

Umělecké vyjádření dřevin, jejich působení na lidskou duši

Praobrazy dřev vmýtech, bytosti stromů

Pracovat budeme ve společném procesu poznávání, nepůjde tedy o žádné dlouhé přednášky, pouze pokud o ně bude vyloženě zájem. Celkový obsah vyvstane ze společného tvoření.

Podrobnosti o semináři se dozvíte u Marka Vodičky na telefonním čísle 608 355 071 nebo na mailové adrese . Markovi odevzdávejte také přihlášky.

Společně s přihlášením prosíme o  zaslání závazné zálohy ve výši 500 Kč na účet 178 363 474 / 0300. Do poznámky napište „záloha na seminář“. V poslední době se nám stalo, že lidé bez poslání záloh se na poslední chvíli ze semináře odhlásili nebo se neozvali vůbec, což nás vede k tomuto opatření.