Eliška Hájková

Vážený pane Hozmane,

je milé, že i v dnešní uspěchané době jsou lidé, kteří si váží několika pochvalných slov s pokorou v srdci.

Již několik let se zajimám o feng shui. Díky Vám a panu Melicherovi (byla jsem se podívat na domu, na kterém se oba podílíte v Lánech) jsem si ještě více uvědomila, že dům je živý. Nemohu k domu přistupovat z pohledu: „Mám zde 4 stěny, okna jsou tam, dveře tam, tak kam se nejvíce hodí pohovka“….(věřím, že mi rozumíte). V dnešní době již vím, že energie prostoru – původně přírody, kterou pak lidé zastavují, je zde mnohem dříve než my. Proto k ní musíme přistupovat s úctou, aby nás přijala, rozumněla nám a mohla nás podporovat.

Dám Vám příklad, kdy mě Váš přístup inspiroval: Před Vánoci můj otec musel stěhovat svoji prodejnu, po nějaké době našel vhodné nové prostory a pozval si na zkouknutí celou rodinu. Nejprve jsem po vnitřním zklidnění a požádání energie prostoru o přijetí, jsem místnosti vyčistila svíčkou, vonnou tyčinkou a myšlenkou. Pak jsme se celá rodina chytila za ruce a nahlas jsme každý zvlašť vyslovil svůj záměr. Vyjadření toho, co tam teď bude a vyslovení přání podpory. A až po tomto rituálu se taťka začal stěhovat:-)

Děkuji za inspiraci:-)

Pro mě je zdraví životní styl, meditace, cvičení naprosto přirozená součást života. A to, co Vy děláte, jak krásně tvoříte domy, přednášíte… je úžasný návrat k nám samotným. Dříve (myšleno dřívější civilizace) bylo přirozené použít přírodní materiály, pozorovat celé roky krajinu, roční období, Slunce a až pak začít stavět…
Konečně nachází doba, kdy se díky holistickému způsobu myšlení budou moci naše duše posouvat dál kvantovými skoky.